Co vás čeká, když se rozhodnete pro rekonstrukci?

Připravili jsme pro Vás stručného průvodce příprav rekonstrukce.

Když přeskočíme první a nejdůležitější krok, tedy že jste si již vybrali na realizaci stavebních prací spolehlivou firmu, například naší (nebo i jinou, která má také dlouholeté zkušenosti v oboru a ověřitelné reference), tak na Vás čeká několik dalších nezbytných kroků.

Ohláška

Je to povinné oznámení všem obyvatelům v bytovém domě, že budete v určitém termínu provádět rekonstrukci. Toto oznámení si můžete připravit sami, ale aby splňovalo všechny nutné formality, tak ho za naše klienty připravujeme my a zároveň pak zajistíme i jeho vyvěšení na společné nástěnce v domě. Stejné ohlášení musíte provést i majiteli domu, či bytovému družstvu a navíc k němu předložit živnostenský list firmy, která Vám rekonstrukci bude provádět. S tímto Vám u nás také pomůžeme. Pokud majitel nemá dalších připomínek, je to vše. Pokud ano, oznamuje se ještě tato skutečnost hasičskému sboru a dalším orgánům, dle požadavků bytového družstva.

Ověření památkové zóny

Vždy je nutné ověřit, jestli Váš byt nebo dům nestojí v památkové zóně, protože při výměně oken, dveří, či zasklení lodžie by se mohlo narazit na problém. Naši klienti mají toto ověření zajištěné bezplatně od nás.

Statický posudek

Posudek je nutný v případě bourání betonových panelů a nosných příček. Nebo také při výměně podlahových krytin, kdy by se například vybourávala původní prkna, vybíral původní podklad a místo toho se podlaha vybetonovala, mohlo by dojít k zatížení stropních konstrukcí v bytě o patro níže. Obdobných situací, které si vyžadují statický posudek může být více a jsou vždy závislé na charakteru prováděných prací a stavu nemovitosti. Zkušená stavební firma by tyto situace měla znát a vyhotovení posudku by Vám měla doporučit, abyste se vyhnuli možným pozdějším komplikacím a postihům při nedodržení této povinnosti. Pro naše klienty zajistíme statika, který vše propočte a navrhne řešení.

Projekt a vizualizace

Důležitá část, která při nerozhodnosti pomůže vyřešit trápení s uspořádáním koupelny, kuchyně i celého rekonstruovaného bytu. Vizualizaci, ale zejména projekt, byste si měli Vy i stavební firma vzájemně písemně odsouhlasit. Během prací a při ukončení hotového díla Vám bude sloužit jako podklad ke kontrole, zda provedené práce odpovídají zadání a jsou provedeny dle projektu. Tuto službu poskytujeme našim klientům s výraznou slevou.

Výběr vybavení koupelny, kuchyně nebo bytu

Prostor pro Vaši kreativitu a představivost. Pokud ale nemáte ještě vybráno a nevíte kudy kam, tak našim zákazníkům nabízíme bezplatnou nadstandardní službu. Můžeme Vás naším vozem odvézt např. do známého obchodního centra SIKO, kde Vám pomůžeme vybrat a zkombinovat vybavení tak, aby Vám barevně vyhovovalo, splňovalo Vámi požadovanou funkčnost a také, aby se technicky vešlo do vymezeného prostoru a dílo tak bylo proveditelné. Stejně tak můžeme vyřešit i ostatní vybavení bytu. Můžeme Vás odvézt např. do IKEA, HORNBACH, OBI, či jiného Vámi preferovaného obchodního centra a pomůžeme Vám s výběrem. Díky praktickým zkušenostem z tisíce provedených rekonstrukcí Vám poskytneme rady, které Vám dopomohou k tomu, aby jste se svým výběrem a následnou realizací byli spokojeni.

Cenová nabídka

Máte vybráno. Můžete tedy nechat firmu, které Vám rekonstrukci realizuje, vytvořit cenovou nabídku, kde už bude zakomponováno i všechno vybrané vybavení. U nás je cenová nabídka, pro lepší a jednodušší přehled, rozložena do dvou částí. Cenu za práci a cenu za vybavení a materiál. Sami se přesvědčíte, jak praktické a jednoduché to je, nabídku si zkontrolovat. Pokud budete s nabídkou spokojeni, sepíše se smlouva o dílo, dohodne se splátkový kalendář, a může se začít pracovat v domluvený termín. Na co si dát pozor při podpisu smlouvy se můžete dočíst v našem dalším článku.

Stěhování

Pokud rekonstruujete celý byt nebo jeho část, která Vám neumožní byt v průběhu prací obývat, je nutné se dočasně přestěhovat jinam a případně i vyklidit nábytek. Pokud jste si vybrali naši firmu, tak máte možnost využít naše nadstandardní služby, které poskytujeme jako jediná firma v tomto oboru. Za prvé - bezplatné ubytování, v našem náhradním bytě po dobu rekonstrukce. Pokud budete mít zájem, tak Vás před zahájení prací do tohoto bytu přestěhujeme. Za druhé – bezplatné uskladnění Vašeho nábytku a původního vybavení bytu v našem skladu, aby se při rekonstrukci nepoškodil, nebo při rozsáhlejší rekonstrukci nepřekážel.

 

Za více než dvacet let zkušeností v oboru a z tisíce zrealizovaných rekonstrukcí víme, že jakákoli přestavba a modernizace bytu je pro Vás zásadním rozhodnutím a může Vás na cestě k ní čekat spoustu komplikovaných překážek. Proto se našemu zákazníkovi snažíme vyjít maximálně vstříc, nabídnout mu naše zkušenosti, rady a pomoc, a ušetřit mu co nejvíce starostí. Nechceme zbytečně narušit jeho pohodu a životní komfort, proto nás neváhejte oslovit s jakýmkoli přáním či problémem. Jsme tady pro Vás.

 

Poptejte si u nás nezávazně vaši rekonstrukci
Vložit nezávaznou poptávku zdarma

 

Připravili jsme pro Vás dalšího rádce na téma - Na co si dát pozor než podepíšete SMLOUVU O DÍLO.