Co vás čeká, když se rozhodnete pro rekonstrukci?

Připravili jsme pro Vás stručného průvodce příprav rekonstrukce.

Když přeskočíme první a nejdůležitější krok, tedy že jste si již vybrali na realizaci stavebních prací spolehlivou firmu, například naší (nebo i jinou, která má také dlouholeté zkušenosti v oboru a ověřitelné reference), tak na Vás čeká několik dalších nezbytných kroků.

Ohláška

Je to povinné oznámení všem obyvatelům v bytovém domě, že budete v určitém termínu provádět rekonstrukci. Toto oznámení si můžete připravit sami, ale aby splňovalo všechny nutné formality, tak ho za naše klienty připravujeme my a zároveň pak zajistíme i jeho vyvěšení na společné nástěnce v domě. Stejné ohlášení musíte provést i majiteli domu, či bytovému družstvu a navíc k němu předložit živnostenský list firmy, která Vám rekonstrukci bude provádět. S tímto Vám u nás také pomůžeme. Pokud majitel nemá dalších připomínek, je to vše. Pokud ano, oznamuje se ještě tato skutečnost hasičskému sboru a dalším orgánům, dle požadavků bytového družstva.

Ověření památkové zóny

Vždy je nutné ověřit, jestli Váš byt nebo dům nestojí v památkové zóně, protože při výměně oken, dveří, či zasklení lodžie by se mohlo narazit na problém. Naši klienti mají toto ověření zajištěné bezplatně od nás.

Statický posudek

Posudek je nutný v případě bourání betonových panelů a nosných příček. Nebo také při výměně podlahových krytin, kdy by se například vybourávala původní prkna, vybíral původní podklad a místo toho se podlaha vybetonovala, mohlo by dojít k zatížení stropních konstrukcí v bytě o patro níže. Obdobných situací, které si vyžadují statický posudek může být více a jsou vždy závislé na charakteru prováděných prací a stavu nemovitosti. Zkušená stavební firma by tyto situace měla znát a vyhotovení posudku by Vám měla doporučit, abyste se vyhnuli možným pozdějším komplikacím a postihům při nedodržení této povinnosti. Pro naše klienty zajistíme statika, který vše propočte a navrhne řešení.

Projekt a vizualizace

Důležitá část, která při nerozhodnosti pomůže vyřešit trápení s uspořádáním koupelny, kuchyně i celého rekonstruovaného bytu. Vizualizaci, ale zejména projekt, byste si měli Vy i stavební firma vzájemně písemně odsouhlasit. Během prací a při ukončení hotového díla Vám bude sloužit jako podklad ke kontrole, zda provedené práce odpovídají zadání a jsou provedeny dle projektu. Tuto službu poskytujeme našim klientům s výraznou slevou.

Výběr vybavení koupelny, kuchyně nebo bytu

Prostor pro Vaši kreativitu a představivost. Pokud ale nemáte ještě vybráno a nevíte kudy kam, tak našim zákazníkům nabízíme bezplatnou nadstandardní službu. Můžeme Vás naším vozem odvézt např. do známého obchodního centra SIKO, kde Vám pomůžeme vybrat a zkombinovat vybavení tak, aby Vám barevně vyhovovalo, splňovalo Vámi požadovanou funkčnost a také, aby se technicky vešlo do vymezeného prostoru a dílo tak bylo proveditelné. Stejně tak můžeme vyřešit i ostatní vybavení bytu. Můžeme Vás odvézt např. do IKEA, HORNBACH, OBI, či jiného Vámi preferovaného obchodního centra a pomůžeme Vám s výběrem. Díky praktickým zkušenostem z tisíce provedených rekonstrukcí Vám poskytneme rady, které Vám dopomohou k tomu, aby jste se svým výběrem a následnou realizací byli spokojeni.

Cenová nabídka

Máte vybráno. Můžete tedy nechat firmu, které Vám rekonstrukci realizuje, vytvořit cenovou nabídku, kde už bude zakomponováno i všechno vybrané vybavení. U nás je cenová nabídka, pro lepší a jednodušší přehled, rozložena do dvou částí. Cenu za práci a cenu za vybavení a materiál. Sami se přesvědčíte, jak praktické a jednoduché to je, nabídku si zkontrolovat. Pokud budete s nabídkou spokojeni, sepíše se smlouva o dílo, dohodne se splátkový kalendář, a může se začít pracovat v domluvený termín. Na co si dát pozor při podpisu smlouvy se můžete dočíst v našem dalším článku.

Stěhování

Pokud rekonstruujete celý byt nebo jeho část, která Vám neumožní byt v průběhu prací obývat, je nutné se dočasně přestěhovat jinam a případně i vyklidit nábytek. Pokud jste si vybrali naši firmu, tak máte možnost využít naše nadstandardní služby, které poskytujeme jako jediná firma v tomto oboru. Za prvé - bezplatné ubytování, v našem náhradním bytě po dobu rekonstrukce. Pokud budete mít zájem, tak Vás před zahájení prací do tohoto bytu přestěhujeme. Za druhé – bezplatné uskladnění Vašeho nábytku a původního vybavení bytu v našem skladu, aby se při rekonstrukci nepoškodil, nebo při rozsáhlejší rekonstrukci nepřekážel.

 

Za více než dvacet let zkušeností v oboru a z tisíce zrealizovaných rekonstrukcí víme, že jakákoli přestavba a modernizace bytu je pro Vás zásadním rozhodnutím a může Vás na cestě k ní čekat spoustu komplikovaných překážek. Proto se našemu zákazníkovi snažíme vyjít maximálně vstříc, nabídnout mu naše zkušenosti, rady a pomoc, a ušetřit mu co nejvíce starostí. Nechceme zbytečně narušit jeho pohodu a životní komfort, proto nás neváhejte oslovit s jakýmkoli přáním či problémem. Jsme tady pro Vás.

 

Poptejte si u nás nezávazně vaši rekonstrukci
Vložit nezávaznou poptávku zdarma

 

Připravili jsme pro Vás dalšího rádce na téma - Na co si dát pozor než podepíšete SMLOUVU O DÍLO.

 

Máte už domuvenou jinou firmu, která vám rekonstrukci bude provádět? Nevadí, poskytujeme i konzultační služby, kdy vám poradíme se vším, co je při rekonstrukci důležité. Pomůžeme vám se smlouvou, aby vám zajistila maxilmální záruky, že za své peníze obdržíte odpovídající kvalitu práce a materiálů. Můžeme vám zajistit nezávislý dozor během reknostrukce, aby každý krok byl správně proveden. Po dokončení vám pomůžeme zkontrolovat výslednou rekonstrukci ještě před jejím převzetím od stavebníka. Podívejte se na naši nabídku konzultačních služeb RekoSnadno.cz.